Na muže spadl strom, ten zázrakem přežil

Při rutinním nakládání klád na auto u obce Pařížov došlo k dramatické nehodě, která mohla skončit tragicky. Naštěstí nebyl muž na místě sám a tak mu spolupracovník přivolal pomoc. Na místo vyjela místní jednotka z obce Běstvina, jednotak HZS ze stanice Seč a dobrovolná jednotka z Třemošnice. Dispečer neponechal nic náhodě a na místo vyrazila jak pozemní posádka záchranné služby, tak letecká služba z Hradce Králové a policie z Třemošnice. Díky rychlé spolupráci zasahujících jednotek byl muž rychle vyproštěn.

K události došlo již 25. října odpoledne v lese, poblíž obce Pařížov, kde muž pracoval na naložení klád na auto. Bylo to běžné povolání, které vyžadovalo značnou pozornost a opatrnost. Bohužel, jeden oslabený strom nedaleko místa, kde pracoval, se nečekaně vyvrátil a spadl přímo na muže.

Hasiči pracovali neuvolněně na vyproštění muže pod spadlým stromem a po několika minutách se jim podařilo muže úspěšně vyprostit. Muž utrpěl pouze oděrky a modřinu na noze, což bylo vzhledem k situaci velmi šťastné zranění.

Po vyproštění byl muž předán záchranné službě, která provedla důkladné vyšetření a poskytla mu potřebnou lékařskou péči. Naštěstí se mužovi dostalo rychlé a kompetentní pomoci a brzy se bude moci vrátit ke svým každodenním aktivitám.

Celý incident ukázal důležitost rychlé a profesionální reakce hasičů a dalších záchranných týmů, kteří pracují na ochraně naší veřejné bezpečnosti. Tato událost nám připomněla, jak důležité je, aby byli tito hrdinní jedinci vždy připraveni pomoci a zachránit životy

Více fotografií v galerii: https://hasicibestvina.cz/foto-zasahy/