Kronika mladých hasičů

Obnovení kolektivu mladých hasičů

Dne 6. 11. 2019 byl obnoven kolektiv mladých hasičů sboru dobrovolných hasičů Běstvina, který navazuje na tradici mladých hasičů sboru. Ten původní zanikl koncem roku 2011, kdy většina členů dovršila patnácti let.

Kolektiv mladých hasičů tvoří devět členů a dva vedoucí.

Vedoucí:

Aneta Žáková, Radek Schneberger

Mladí Hasiči:

Eliška Procházková

Eva Procházková

Ema Šmídová

Kateřina Šmídová

Lucie Svobodová

Michal Zvolský

Jan Maček

Lukáš Maixner

Antonín Zelený

Návštěva kolektivu na stanici HZS Seč

27.11.2019 kolektiv zavítal na požární stanici hasičského záchranného sboru v Seči. Dětí se ujal velitel směny a ukázal jim výjezdová vozidla kterými jezdí na všechny typy zásahů. Následovala ukázka vyprošťovacího zařízení na dopravní nehody, vybavení pro hašení požárů a chemických zásahů.

Úplným závěrem jim ukázal hasičskou berušku. Vzal děti do šatny, zhasnul a baterkou nasvítil zásahovou přilbu baterkou tak, že po dokončení vypadala jako beruška.